אודות

פרופ' שגיא הרנוף נוירוכירורג

נוירוכירורג בכיר, מנהל המחלקה הנוירוכירורגית בבית חולים בילינסון מרכז רפואי רבין, פרופסור עוזר במרכז הרפואי UVA בארה”ב.
בוגר בית הספר לרפואה בתל אביב. התמחה במחלקה הנוירוכירורגית בתל השומר, כולל תקופת השתלמות במרכז הרפואי UCSF בארה”ב.
ד”ר הרנוף הוא בוגר השתלמות במיקרוכירורגיה של בסיס הגולגולת ובמחלות כלי הדם המוחיים, אשר נמשכה שנתיים בארה”ב (במחלקה הנוירוכירורגית ב-University of Virginia). לאורך תקופת ההתמחות בארה”ב עבר פרופ’ הרנוף כמות רבה של הכשרות ספציפיות בנושאים כמו מיקרוכירורגיה מסובכת של כלי דם המוחיים, ניתוחים אנדוסקופיים מורכבים ועוד. כולל תקופת השתלמות במרכז הרפואי BNI בפיניקס אריזונה.
כיום מכהן פרופ’ הרנוף כמנהל המחלקה הנוירוכירורגית בבי”ח בילינסון מרכז רפואי רבין. הוא מחזיק בניסיון רב בניתוחים מיקרוכירורגיים של בסיס הגולגולת ובניתוחים בכלי הדם המוחיים.

פרופ’ שגיא הרנוף עורך כמה וכמה מחקרים קליניים ייחודיים וכמות גדולה של מחקרי מעבדה בנושאים שונים, כולל השימוש באולטרסאונד ממוקד, רב-הספק, לטיפול בדימום מוחי, בשבץ ובמחלות עמוד שדרה. לצד זה, הוא מבצע טיפולים ניסיוניים בדימומים מוחיים ובמניעת כיווץ כלי דם לאחר דימומים תת-עכבישיים.
במסגרת עבודות מחקר אלו פרופ’ הרנוף משתף פעולה עם מספר גופי מחקר אמריקאיים ואירופיים גדולים, כמו גם מוסדות ומכוני מחקר גדולים בישראל.
פרופ’ הרנוף חבר בכמה קבוצות מחקר ייחודיות ובין-לאומיות, וביניהן ה–EURONICH האירופית האקסקלוסיבית, כולל כתיבת ההנחיות האירופאיות לטיפול בדימום מוחי, וה-Brain Section של FUS Foundation. נוסף על אלו, חבר פרופ’ הרנוף גם באיגוד הישראלי לנוירוכירורגיה.
פרופ’ הרנוף מקפיד להישאר מעודכן כל העת בחידושים העדכניים ביותר בתחום הנוירוכירורגיה, דבר המתאפשר הודות לפעילותו היומיומית בתחום למעורבותו הישירה בספרות המקצועית ובכנסים רפואיים בין לאומיים.

פרופ’ הרנוף משלב בעבודתו פעילות רבה למען הקהילה, כולל פעילות בארגוני רופאים וולונטריים, העברת הרצאות והדרכות בבתי ספר, העברת הרצאות בחוגים ובמתנ”סים, ליווי רפואי לתנועות נוער ועוד. במקביל, הוא משמש רופא במסגרת שירות המילואים, מעורב בפרויקטים מיוחדים הנעשים עבור הצבא וגופי ביטחון אחרים. פרופ’ הרנוף מתפקד כיועץ על לנוירוכירורגיה לקצין הרפואה הראשי של צה”ל וכפוסק בוועדות ערר של משרד הבריאות ומשרד הביטחון.
פרופ’ הרנוף משלב בין עבודתו כמנהל המחלקה הנוירוכירורגית בבית החולים בילינסון מרכז רפואי רבין לבין מרפאתו הפרטית במרכז הרפואי MDC ברמת החיל. הוא מציע למטופליו הסדרים עם כל חברות הביטוח הגדולות ועם קופות החולים, ומבצע ניתוחים פרטיים במרכז במרכז הרפואי אסותא ובמרכז הרפואי הרצליה מדיקל סנטר.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​